Dolar : Alış : 5.4770 / Satış : 5.4868
Euro : Alış : 6.1575 / Satış : 6.1686
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul13°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 10 Kategoride 586 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

RUH KOPYALAMA YAPACAKLAR

24 Aralık 2016 - 554 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»RUH KOPYALAMA YAPACAKLAR
RUH KOPYALAMA YAPACAKLAR Teknoloji günümüz koşullarında artık üst düzeylere gelirken; Bilim Adamları da her gün yeni bir proje ve çalışmalar ile adeta şaşırtıcı olaylara imza atıyorlar. Yine kadim dostumun yanına uğradım mesele o kadar büyük ki bir o kadar teknolojinin ve biyonik çağın en üst düzey noktalarına gelinmiş meğer; yani sizin anlayacağınız kadim dostum bana yine önemli bilgiler verdi. Napıyoruz dedim? Daha çok şey var sana anlatacağım konu bir önemli proje dedi. 
Evet Rusya çok önemli bir projeye Russia-2045 projesi ile bir enerji olduklarına inandıkları ruhu sağlıklı bir bedene transfer ederek ölümsüzlüğünü sağlayacaklarını iddia etmişler. Anlatıyor dostum bende şaşkınlıkla dinlemeye devam ediyorum. İki yıl önce Rusya’da kendilerini ölümsüzlük şirketi olarak tanıtan bir grup Rus bilim adamı bu çılgın proje ile en geç 2045 yılına kadar insan ruhunun yerini tam olarak tespit edeceklerini ve bu ruhu kopyalayarak yapay bedene taşıyacaklarını iddia ediyorlar.
Hatta istihbaratçı dostumun söylediğine göre Russia -2045 projesinin üyeleri ile Ortodoks Kilisesi arasında ciddi ciddi fikir düellosu yaşanmış. Russıa-2045 şirketinin yönetim kurulu başkanı Dimitri İtskov gazetelere demeç vermiş. İtskov 20 yy. boyunca ölümsüzlüğün veya en azından insan ömrünün uzatılmasının tıpta arandığını ölümsüz insan projesinin bugüne kadar yapılmış benzeri çalışmalardan çok farklı olacağını beyan etmiş. (Hürriyet Gzt)
Rus Profesör Vladimir Skulachev’in insan bedenindeki hücrelerin oksitlenmesini durdurma yöntemi beklenen sonucu vermedi. 1990’da keşfedilen telomeraz fermenti insan hücrelerini hızlı ve yaşlanmadan çoğaltıyordu. Fakat bu yöntemle kanser hücreleri de hızla çoğalmaya başladı.
Geçen yüzyılın ortalarında dondurularak muhafaza edilmiş hasta bedenlerde onarımı imkânsız hasarlar tespit edildi. Kök hücre sayesinde gençleşme yöntemi de sonuç vermedi. Tüm bu çalışmalar sonucunda 200 yıl önce ortalama 40 yıl olan insan ömrü günümüzde 80 yıla yükseltilebildi. Çalışmalar bu yönde oldu.
Tıbbi çalışmalara bakarak insan ömrünün gelecekte 10-20 yıl daha uzatabileceğini söylemek mümkün. Ancak ölümsüzlük gibi bir olaydan bahsetmek kesinlikle mümkün değil.
İtskov’a göre Russia-2045 projesi tıptan çok farklı bir yoldan ilerleyecek. Hatta bu projede neşter ve kan söz konusu olmayacak. Ruhun hasta bedenden ayrılışını gönüllü ve cazip bir prosedür haline getirecekler. Ruhu daha sağlıklı ortama geçmeye davet edecekler proje tam anlamıyla bu size uçuk gelmesin Rusya bu işe bayağı ağırlık verdi.
İtskov aşırı iddialı değil mi? Kendisine ölümsüz insan projesine hangi cesaretle başladığı sorulunca, “İnsanın ölümsüz hale getirilebileceğine inandığım için bu işe giriştim” yanıtını veriyor. İtskov Russıa-2045 Projesine başlamadan önce Rusya’da ve dünyada bir dizi uzmanla görüşmüş.
25 Rus bilim adamını projeye davet etmiş. İtskov sibernetik teknolojiyi seçme sebeplerini de anlatıyor. “Canlı cansız yapı bir arada hayatımıza girecek. İlk önce çok daha kaliteli işitme cihazları, ardından yapay retina tabakası, sonra beyinden komuta alan mekanik ayak, kol ve eller eskilerin yerini alacak ki; bu arada projenin (bu bölümünü Japonya büyük bir titizlikle çalışıyor.)
İtskov beyine monte edilecek minyatür işlemciler yakın bir gelecekte Parkinson hastalığını yenmeye yarayacak diyor.
Biyomekanik Cyborglar sadece hastalara  hizmet etmeyecek. Örnek olarak insanın bedenen bulunması mümkün olmayan ortamlara beyniyle kontrol ettiği cyborglar gönderilecek. Japonya’daki radyasyon saçan nükleer santral gibi, uzayın keşfi gibi alanlarda yakında bu akllı robotlar kullanılmaya başlanılacak. Kullanılıyorda zaten.
Ama Russıa-2045 grubunun asıl hedefi beynin şifrelerini çözerek ruhun gizli olduğu yeri bulmak en büyük amaçları; Russıa-2045 projesinde insan ruhunun iddia edildiği gibi 21 gr olduğuna inanmıyor. Bu proje ruhun bir madde olduğuna değil, bilgi taşıma özelliğine sahip bir tür enerji olduğuna dair bir proje. Ve bu projenin mimarları Ruhun gizli olduğu yeri bulduğunda insan beynini kopyalayarak ilk e-insanı yaratacaklarını ifade ediyorlar…
Yani İnsanlar kopya bir ruh ile olacaklar! Benim iddiam değil! Russıa-2045 iddiası. Erkan MACİT/Öncevatan

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Gizli Ekran