Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul20°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 10 Kategoride 585 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dünyayı Tehdit Eden Örgüt TAVİSTOCK

14 Ocak 2017 - 2.384 kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya»Dünyayı Tehdit Eden Örgüt TAVİSTOCK
Dünyayı Tehdit Eden Örgüt TAVİSTOCK
  • CIA'nın yaklaşık 50 yıldır uyguladığı en etkili toplumsal kontrol yöntemlerinden biri kamuoyunu değişik bilgilerle, yapay uyarıcılarla, şişme bilgi ve yöntemlerle uyutmak ve kamuoyunda beyin yıkama teknikleriyle algı yaratmaktır ki IRAK ve Libya’nın durumunu herkes biliyor. Algı Mühendisliği ABD'nin ve ABD çıkarlarının gönüllü hizmetkarı durumundaki yerli işbirlikçilerinin işini kolaylaştıran en önemli silahtır.        
  • CIA kontrol etmek istediği ülkelerde operasyon yapabilmek için soğuk savaş döneminin en önemli emperyalist kültürel projelerinden Ford Vakfı'nı ve Tavistock İnsan İlişkileri Enstitüsü'nü kurmuştur. Dünyayı tehdit eden bu örgütlerin oluşmasında en önemli ayakları oluşturan CIA bu konuda önemli gizli çalışmaları yapmış ve bunları algı yöntemleri ile emperyalizmin önemli kriterlerinden birini yerine getirmiştir.
  • Ford Vakfı ABD ve CIA'nın Avrupa’daki bütün gizli operasyonlarında görev almıştır. Vakfın temel amacı ne biliyor musunuz? Antiemperyalist ve ulusal sol hareketleri etkisiz kılmaktır. Guatemala’da Demokrat Ar Benz ve İran'da Musaddık hükümetini deviren, Küba'da Dominik Cumhuriyeti ve Nikaragua 'da açık insan hakları ihlallerini de gerçekleştiren bu Ford Vakfıdır. CIA'nın toplum mühendisliğine soyunması bu minvaldedir ki bunu en üst düzeye çıkartmak için daha doğrusu bu toplum mühendisliğini biçimlendirmek için Tavistock İnsan ilişkileri Enstitüsünü kurmuştur. Bu Enstitü ile topluma ayar çekmek isteyen CIA emperyalist düzende hedef aldığı ülkelerin iç yapısından dış yapısına kadar algı psikolojisini yerleştirerek psikolojik operasyonel faaliyetler yapmıştır. Enstitü 1921'de Londra'da kurulmuş I ve II. Dünya savaşı yıllarında Psikolojik Savaş Örgütü olarak çalışan Tavistock Grubunu besleyende Rockefeller Vakfı olmuştur.
  • Rockefeller Vakfının yaptığı bağışlarla genişleyen Tavistock Grubuna aynı zamanda geniş çaplı psikolojik savaş araştırmaları yapma görevi verilmiştir. Bu Tavistock Grubunun ve Enstitüsü'nün ilham kaynağı psikanalist Sigmund Freud olmuştur. Bilhassa Freud'un “İnsan Davranışlarının Kontrolü” konusundaki araştırmalarını baz alarak ve İnsan davranışlarını kontrol ederek toplumları ABD çıkarları doğrultusunda biçimlendirmeyi hedef almıştır. Tavistock Kitlesel Beyin Yıkama Tekniklerini ilk defa 1950'de Kore Savaşında denemiştir. 1950'lerden sonra tüm CIA programları Tavistock’un rehberliğinde oluşturulmuştur. Roosevelt ve Churchill'in hava saldırılarının tümü Tavistock Enstitüsünün Laboratuvarlarında kitlesel terörden elde edilen deneyimlere göre geçekleştirilmiştir. Tavistock’un öncelikli hedefi halkın psikolojik gücünü kırmaktır. Bir düşünün bunların çoğu şu anda ülkemizde olmuyor mu? Kitlesel algılar ile toplumun frekans ayarları bozulmuyor mu? Bu amaçla aile bağlarını zayıflatarak aile, dini, milliyetçilik davranışlarını çökertmek için teknikler geliştirmek Tavistock bilim adamlarının işi…
  • Bugün Tavistock Abd’de ki vakıflar ağını 6 Milyar dolarlık bir bütçe ile faaliyette bulunmaktadır. ABD’nin dünya düzeni üzerindeki kontrolünü sağlamak için 400 Kuruluş,3000 Araştırma ve Düşünce Kuruluşu Tavistock’un doğrudan kontrolündedir. Aynı zamanda Rockefeller Vakfı ’da Tavistock ile kol kola çalışmaktadır.
  • Gelin şimdi bu Tavistock Enstitüsünün ABD içindeki faaliyetlerine bakalım kimler ile çalışıyorlar -Flow Laboratuvarı: National Instute of Health -Merle Thomas Şirketi: Uydu verileri analizleri ile ilgili olarak ABD deniz kuvvetlerinden ihaleler almaktadır -Walden Research Şirketi: Kirlilik alanında çalışmalar yapmaktadır. -Brookings Enstitüsü: Uluslararası sorunlar kısmına yoğunlaşmıştır. Bu Enstitü 70 yıldır ABD hükümetlerinin olaylara nasıl bakacağını ve yürüteceği konusunda görüşlerini bildirmeye ve stratejik sunumlar yapmaya devam etmektedir. -Hudson Enstitüsü: Politik ve sosyal olaylara karşı aksiyon verme, düşünce ortaya koyma ve oy vermeye yönelik araştırmalar yapıp kamuoyunu şekillendirme görevi ve birçok stratejik konu. Askeri çalışmalar, Psikolojik operasyonlar, zihin kontrol operasyonları vs. -National Training Laboratories (NTL Ulusal Eğitim Laboratuvarları): Tavistock’un en kilit enstitülerindendir. Behtel ve Maine’deki Laboratuvarlarda hükümet, eğitim enstitüleri ve şirket üst düzey yöneticilerine Tavistock metotlarına göre BEYİN YIKAMA eğitimleri verilmektedir. -Pennsylvania Üniversitesi ve Wharton Finans ve Ticaret Okulu: Bu iki kuruluş ikisi ortak çalışıyor. Ama Pennsylvania Üniversitesi hem yeri hem de stratejik konumu bakımından çok önemli neden mi böyle dedim ileri yazımda o konuya özellikle gireceğim. Devam... Bu iki kuruluş insan davranışları konusunda araştırmalar yapan önemli Tavistock kuruluşlarıdır. Tavistock’un beyin takımından Eric Trist tarafından kurulmuştur. Bu iki kuruluşun bağlantıları bakın kimler? ABD Çalışma Bakanlığı, IMF, BM, Dünya Bankası olmak üzere 300 şirket bulunmaktadır. He unutmadan hemen söyleyeyim Ford Vakfı burada da karşımıza çıkıyor. Ayrıca ABD Savunma Bakanlığı ve ABD Adalet Bakanlığı başı çekmektedir. -İnstitute For The Future: (Gelecek için Araştırmalar Enstitüsü) Ford Vakfı tarafından organize edilmiştir. 50 yıllık planlar yaparlar. Neyin nasıl olacağına, nasıl dizayn edileceğine karar veren mekanizmaları belirlerler. Hayrete düşüyorsunuz değil mi? Yoo hiç düşmeyin bunlar kendini dünyanın merkezinde görüyorlar. Bakın nelere karar verip dayatmalar çekiyorlar. -Sorun çıkaran sivil gruplar -Silah yasaklarını anlaşmalarının kaldırılmasını isteyen milliyetçi gruplar -Kürtajın serbest bırakılması -Uyuşturucu kullanımının serbestleştirilmesi -Devlet okullarında doğum kontrolü yapılması -Homoseksüelliğin serbestleştirilmesi (LGBT) -Öğrencilerin akademik başarılarının parasal olarak ödüllendirilmesi -Aile planlamasını uygulayan aileler için parasal ödüllendirme -Kamboçya’daki gibi Pol Pot Modeline uygun olarak kırsal alanlarda yeni topluluklar kurulması.
  • Enstitü “Delphi Panelleri kapsamında neyin normal neyin normal olmadığı konusunda geliştirilecek önerileri hükümet ve gruplarına ve grup danışmanlarına rehberlik yapmak Üzere iletmek. -Politik Araştırmalar Enstitüsü(IPS): Warlburg ve Rothschild’lerin katkısıyla kurulmuştur. -Stanford Araştırma Enstitüsü (SRI): Stanford Tavistock’un elmas tacıdır. ABD onun kurallarına göre yönetilir ve Dünyaya hükmetmeye çalışır.  
  • Düşünmeden, edemiyor insan bu yapılanmaları el olarak duşünürsek her biri bir parmak şeklinde olsa , tavistock bu örgütlerin üstünde bır yapılanma şemsiyenın ustu gıbı . Akla gelen ve gelmeyen gizli teşkilatlanmalar ve uzantıları olan örgütlerin üstünde bir psikanaliz beyin yıkama merkezi gibi. Her ülkede uzantıları olan enstitü merkezi bilinirde. Türkiye'de Tavistock üyesi bazı doktorlar çıkabilir mesela. Hastaneler olabilir Mesela . Onların hastaları vardır Mesela. Hatta hasta ettikleri insanlar ya da farkında olmayan denekler neden olmasın.? İblisin ordusu iş başında .Aklıma Gezi parkı olayları geldi hatırlarsınız. Taksim Gezi Parkı gösterilerinde bir çok yabancı uyruklu kişi göz altına alınıp serbest bırakıldı. Bu kişilerden bir çoğunun değişim programı ile gelen üniversite öğrencileri olduğu ortaya çıkmıştı. Dikkat çeken detay ise, Gezi Parkı içerisinde sağlık hizmeti veren doktorlar çadırlarının önüne Uluslararası Kızılhaç Organizasyo'nunun amblemini asmışlardı. Acaba insan zihni üzerine çalışmalar yapan bir enstitü, taksim gezi parkı eylemlerinde kitleleri farkında olmadan toplu şekilde kitlesel hipnoz telkiniyle yönlendirmiş olamazmı.? Bunların yazdıklarımın hepsi size tanıdık geliyor değil mi? Tavistock’un ne kadar tehlikeli işlere vakıf olduğu neleri planladığı belli. Tüm bu çalışmaların ve planların hedefi Türk ve İslam Coğrafyasıdır…
  • Erkan MACİT- önce VATAN Gazetesi 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Gizli Ekran